Det är inte bara vi människor som älskar överraskningar, våra vänner på fyra ben reagerar precis lika starkt, eller kanske till och med starkare.
Glädjen som uppstår när något exalterade och roligt är på väg att hända går inte att beskriva, men känslan i det här klippet talar sitt tydliga språk.
Husse är ute och kör bil med sina två bästa vänner. De är på väg någonstans, hundarna vet inte vart.
Första gången jag såg klippet kunde jag inte hålla mig för skratt! Jag slutar tydligen aldrig att charmas av våra trogna följeslagare och klippet här nere är ett bra exempel på detta.
Är det någonting husse har lärt sig på sista tiden så är det att INTE säga ordet ”hundpark” högt så att hans två franska bulldoggar hör.
Kolla in videon nedan och se vad som händer när husse avslöjar sin hemlighet!